ساخت جعبه ی درد ها و مزایای آن

می خواهم امروز از یک تجربه ی جالب برایتان بگویم :

چند وقت پیش یک جعبه ساختم اسمش رو گذاشتم جعبه درد ها جوری آن را بسته بودم که اگر میخواستم باز کنم دیگر قابل استفاده نبود بعد روی آن تاریخ زدم نوشتم فلان تاریخ که آن تاریخ شش ماه دیگر بود ، این جعبه باز شود .

بعد هر وقت اتفاق بدی می افتاد که عصبانی می شدم یا ناراحت می شدم و… روی یک کاغذ کوچک می نوشتم و درون جعبه می انداختم .

تو این مدت خیلی کنجکاو بودم که جعبه را باز کنم ببینم چقدر کاغذ و… ریختم .

بعد شش ماه که باز کردم تک تک آن کاغذها رو با دقت خواندم .

جالب بود خیلی از اون ناراحتی ها را کاملا فراموش کرده بودم . بعضی از آن ها دیگر به اندازه ی سابق درد نداشتند . بعضی دیگر تجربه ای بدی بودند که بعدا در کار مفیدی استفاده شدند تعداد کمی از آن ها هم بودند که تجربه ی بدی بودند و هنوز هم فراموش نشده بودند .

شاید بگویید چرا درد های فراموش شده ام را مرور کنم ؟

اولا که بر عکس چیزی که فکر می کنیم در موقع خواندن اون ناراحتی ها ، چون مدتی از آن گذشته حالمون بهتر می شود می بینیم از چه چیزهای بدی عبور کردیم .

دوما دفعه بعدی که مشکلی پیش بیاید می دانیم در بلند مدت از درد آن کم می شود یا فراموش می شود و کمتر آن موقع عصبانی می شویم .

سوما در برنامه ریزی های آینده به ما کمک می کند .

خوبی این جعبه اینه که لازم نیست همیشه کنارتون باشه اگر در محل کار هستید ناراحتی خود را بنویسید شب که به خانه برگشتید به جعبه بندازید .

اگر حوصله ی ساخت جعبه رو نداشتید می توانید از قلک استفاده کنید .

اگر از این روش استفاده کردید برای من در آینده از تجربه خود بگویید .

2 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

 1. محسن؛
  تبریک می‌گم بهت که تونستی به‌اندازه یه مدت خاصی، خودت رو متعهد کنی به یک برنامه. من هم قصد دارم این کار رو شروع کنم. چه پیشنهاد خوبی دادی. بعضی وقتا دست خودم نیست زیادی احساس ناتوانی می‌کنم از احساسات گذرای زندگیم. پیشنهاد خوبی بود و ایده خوبی در ذهنم زده شد 🙂 . مرسی ازت

  1. سلام محمد جواد عزیز
   امیدوارم حالت خوب باشد

   حتما از نتیجه اش برایم بنویس . من اوایل که ناراحتی هامو در جعبه می انداختم می گفتم عجب کار مسخره ای هست اصلا که چی ! بعضی کاغذها انقدر عصبانی بودم در حد یک کلمه نوشته بودم بعضی کاغذها در حد چند پاراگراف .

   ولی گفتم بذار تا تاریخی که نوشتم هر جوری شده انجام بدم . بعد شش ماه فهمیدم چه کمکی بهم کرد .
   خوشحالم که برایت مفید بوده تشکر از تو برای وقتی که صرف خواندنش کردی .

پاسخی بگذارید