انتخاب

سخت ترین انتخاب ها معمولا بین گزینه ی خوب با گزینه ی بد نیست
سخت ترین انتخاب ها بین گزینه ی خوب با گزینه ی خوب تر است

اینکه من برای شغلی که الان دارم مهارت کسب کنم و وقت بگذارم یا فعلا انجام ندهم انتخاب بین گزینه ی خوب و بد است یعنی من میدونم وقت بگذارم پیشرفت شغلی دارم مهره ی مهم تری هستم و… حتی اگر حوصله نداشته باشم و انجام ندهم هم میدونم گزینه خوب این بوده که وقت بگذارم .

این که انتخاب کنم برای شغلم روی چه مهارتی سرمایه گذاری کنم مصداق انتخاب بین خوب و خوب تر است ، لیستی از مهارت های مختلف دارم و به نظرم هر کدام به نوعی مفید هستند ولی نمی دانم کدام رو اول شروع کنم ، کدام یک بهتر نتیجه می دهد و…

انتخاب کردن خودش موضوعی پیچیده ای است از طرفی لذت دارد ، لذت کنترل کردن ، لذت قدرت داشتن و… درد هم دارد ، درد از دست دادن بقیه گزینه ها ، درد بد انتخاب کردن گزینه ها و هدر دادن زمان و..

گاهی برای انتخاب یک گزینه ی خوب باید چند گزینه ی خوب دیگر را فدا کرد ، اینجا حتی یک انتخاب خوب هم دردناک است چون لذت یک انتخاب در انبوهی از درد گزینه های خوب دیگر گم می شود .

ظاهرا هیچ انتخابی رو نمی شود کاملا تضمین کرد که درست است ، چرا که همیشه این احتمال وجود دارد گزینه ی بهتری هم باشد ولی اگر به خاطر این فکر ، هیچ وقت انتخاب نکنیم یا همیشه دیر انتخاب کنیم ، زندگی بهتری را تجربه نخواهیم کرد .

پاسخی بگذارید