شانس های بهتر با تاس انداختن بیشتر در زندگی !

خیلی از تصمیمات زندگی شبیه تاس انداختن است ما نمیتونیم کاری کنیم تاس , اون عدد دلخواه ما رو بیاره ولی میتونیم تلاش کنیم تاس های بیشتری بندازیم .

با تاس های بیشتر احتمال امدن اون عدد دلخواه رو بیشتر میکنیم .

مثلا من هر چقدرم عالی و قوی در مصاحبه استخدامی باشم باز به طور صد درصد نمیتونم بگم همه چیز با منه و قبول میشم ( عدد دلخواه تاس ) چون قسمتی از اون با من نیست و به کلی شرایط بستگی داره ( احتمالات عددی تاس ) , ولی میتونم در اون زمینه ی کاری پیشنهاد های بیشتری به شرکت های بیشتری بدهم ( تاس بیشتر ) .

حالا احتمال قبولی زیاد تر میشه . این شرایط در خیلی از مواقع پیش میاد . ولی کاری که خیلی ها میکنند کلنجار رفتن با همون تاس کمتر است . فردی که میگه چون کنکور قبول نشدم پس ادم بی خاصیتی هستم پس زندگی تموم شده است مصداق کلنجار رفتن با یک تاس است .

نکته مثبت ماجرا اینه در همین کنکور که خودش یک تاس است می شود از تاس های زیادی کمک گرفت کتاب های بیشتری خواند ساعت بیشتری خواند و در نهایت شانس قبولی را بالا برد .

خیلی از ادم های موفقی که میبینیم , به شکل عجیبی کلی کار ناموفق در کارنامه ی اون ها است ولی کم راجع به اون ها صحبت میشه .

به هر حال اینکه یکبار تاس بندازیم و عدد شش بیاد خیلی جذاب تره تا اینکه بگیم یک ادم موفقی هست که صد بار تاس انداخته و بعد صد بار برای اولین بار شش اورده است .

رسانه ها بیشتر اون کسانی برایشان جذاب است که اولین بار شش آورده است یا اگر کسی کلی باخت داشته باشد آخرین برد آن ها را نشان می دهند این باعث خطای ذهنی میشه که باید زود موفق شد وگرنه آدم ضعیفی هستی !

3 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

 1. سلام محسن عزیز
  به چه نکته ی بدیعی اشاره کردی ! هم یاد گرفتم و هم لذت بردم
  جالب بود برام که با این ترفند از دل “احتمال و اجبار” تونستی به “شانس و اختیار” برسی .
  نکته ی مثبتی که من در کارنامه ی نا موفق !! آدمهای موفق میبینم اینه که تلاش و تلاش داشتند و سختی ماجرا اینجاست که هر تلاش دوباره ای بعد از یک تلاش نافرجام و شکست بوده .

  1. سلام حسین امیدوارم حالت خوب باشد
   خوشحالم که از نظرت منو آگاه کردی
   جالبه اگه زندگی ادمهای موفق رو کنار هم بذاریم خیلی از وقت ها در روند و اصل کار شباهت های عجیبی به هم دارند ولی در فرم و شکل اجرا فرق دارند

 2. سلام
  وقتتون بخیر
  سعیده صفی نور هستم، یکی از اعضای متمم.
  موضوع پایان‌نامه‌ام بازاریابی محتوایی دیجیتاله و قراره این موضوع رو در بین اعضای وبسایت متمم بررسی کنم. ممنون میشم که شما هم پرسشنامه‌ام رو تکمیل کنید و برای کمک به جمع‌آوری پرسشنامه بیشتر، لینکش رو با دوستان دیگه متممی به اشتراک بگذارین.
  پیشاپیش ممنونم
  لینک پرسشنامه:
  https://forms.gle/MiN5j1A9BUauCToM9

  پروفایل متمم من:
  https://motamem.org/profile/6258/

پاسخی بگذارید