اگر اندازه یک فرد تلاش کنی تضمینی نیست دقیقا آن نتیجه را بگیری !

اگر کسی با پنج سال کسب مهارت و تجربه توانسته به جایگاهی برسد نباید توقع داشته باشیم ما هم با انجام همان روش ها در پنج سال به آن جایگاه برسیم حتی اگر متفاوت هم عمل کنیم باز تضمینی نخواهد بود .

امکان کم و زیاد شدن زمان رسیدن است ولی این حقیقت تا حدودی تلخ است چرا که ممکن است حتی از کسی بیشتر تلاش کنیم ولی از او کمتر نتیجه بگیریم .

دنیا عادلانه نیست . باید این ناعادلانه بودن رو اول قبول کرد و بعد در جهت اون برنامه ریزی و تلاش کرد !

همین که شما در یک کشور پیشرفته به دنیا نیامده باشید زنگ ناعادلانه بودن به صدا در آمده است چه برسد به شرایط دیگر این که خانواده هم مشکل داشته باشید یا جسمی مشکل داشته باشید یا روحی یا در خانواده فقیر و…

اگر ناعادلانه بودن دنیا رو قبول کنید ولی تلاش نکنید : نتیجه میشود این آدم هایی که همیشه در حال فحش به دنیا و آدم ها هستند و کمترین تلاشی نا امید میشوند .

اگر بگویید دنیا عادلانه است و تلاش نکنید : خواهید گفت دنیا عادلانه است و چون من الان بدبخت هستم در آینده خود به خود موفق خواهم شد چون عدالت این نیست که هم بدبخت به دنیا بیایم و هم بدبخت از دنیا بروم حتما نیرویی به کمک خواهد آمد .

اگر بگویید دنیا عادلانه است و تلاش کنید : توقع خواهید داشت اگر کسی در بیست و پنج سالگی تلاشی کرده و ثروتمند شده است شما هم به اندازه او تلاش کنید دقیق همان نتیجه را خواهید گرفت که به زودی خواهید فهمید که این طوری نخواهد بود .

شاید رمز تغییر این باشد : دنیا ناعادلانه است و من تلاش خواهم کرد !

اگر به این باور برسید اگر خانواده ثروتمندی یا جوان پولداری ببینید حالتان بد نمی شود. اگر تلاش شما بیشتر از یک فرد موفق است ولی نتیجه کمتر است با تلاش و برنامه ریزی بیشتر و بهتر جبران خواهید کرد و…

می دانم قبولِ این حرف سخت است ! می دانم وقتی دیگری در بهترین شرایط و با کمترین تلاش در حال گرفتن نتیجه است سخت کار کردن و نتیجه ی کم چه حالی دارد . می دانم وقتی به سختی در مصاحبه شغلی قبول می شوید در حالی که دیگری با زنگ تلفنی شغلی را تصاحب می کند چه حس بدی دارد و…

من هم این درد ها را داشته ام و دارم ولی همانطور که برای موفق شدن تضمینی نیست برای ناموفق بودن هم تضمینی نیست این همه تلاش قرار نیست سوخت بشود بالاخره نتیجه خواهید گرفت گاهی این همه تلاش در برخورد با یک فرصت به تصاعد خواهد رسید و چند سال سوخته ی شما جبران خواهد شد .

در فیلم Money ball یک دیالوگ هست که میگه : تمرین زیاد و سخت ممکنه همیشه نتیجه اش موفقیت نباشد ولی هیچوقت نتیجه اش حسرت نیست !

5 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

  1. فیلم را ندیدم اما این جمله را خیلی دوست داشتم: تمرین زیاد و سخت ممکنه همیشه نتیجه اش موفقیت نباشد ولی هیچوقت نتیجه اش حسرت نیست !

    1. سلام علی امیدوارم حالت خوب باشد
      منم مثل تو خیلی این جمله رو دوست دارم یک حس آرامشی درونش هست
      تشکر بابت خواندن مطلب و وقتی که گذاشتی

پاسخی بگذارید