چشم اندازی که فقط هشت درصد بهش میرسند !

Brian Rose Red Shirt look London Real style inspiration ...

Brian rose :

یک حقیقت واقعی که در مورد چشم اندازهای اوایل سال هست اینه که
75 درصد از کسایی که اول سال میگن : من دیگه چیزای بیخود نمیخورم ، من هر روز میرم باشگاه ، من هر روز ورزش میکنم ، من میرم دنبال یک شغل جدید ، من چیزهای جدید رو شروع میکنم ، فقط تا هفته ی اول انجام میدن یا دوام میارن یا بهش فکر میکنن ، بعدش رها میکنند .

فقط هفت روز !

بعد از هفت روز 25 درصد میمونن که بیش از هفت روز انجام میدن یا رها نمیکنن و واقعیت بد اینه که فقط 8 درصد مردم در اخر سال به اون چشم اندازی که مشخص کردن میرسند .

فقط هشت درصد !

این اتفاقی است که برای اکثر ما افتاده است تو این آمار یک سری خصوصیت هست که بهش اشاره میکنم . خیلی از مردم کلا در اول سال نه برنامه ریزی میکنند نه فکر می کنند این تازه اون جمعی است که برنامه ریزی کردند .

نکته ی دیگر چرا انقدر اوایل راحت برنامه ریزی میشود و تا یک مدت کوتاهی انجام میدیم ؟

معمولا اوایل کار حجم کار کم است امید به نتیجه بالا است شوق و انرژی کیفیت مطلوبی دارد و… ولی هر کدام از این ویژگی ها به مشکل خواهد خورد که نیازمند اصلاح است و خب کاری که اکثرا انجام میدهند چیست ؟ پاک کردن صورت مسئله ، گفتن این که این کارم به درد نمیخوره ، این کار مال من نیست ، دست زیاد شده ، الان دیر هست دیگه ، ریسکش بالا است رها کنم بهتره و…

این آمار هم باعث خوشحالی است هم باعث ناراحتی .

ناراحتی از این جهت که چرا باید یک جامعه در این عصر سرعت و اطلاعات نتواند یک برنامه درست و خوب بریزد که باعث پیشرفت خودش بشود و یا اگر برنامه ی خوبی میریزد چرا دنبال اجرای آن نیست .

خوشحالی از آن جهت که در چنین جامعه ای که اینگونه رفتار می شود موفق شدن آسان تر است چون با کمی برنامه ریزی و عمل موثر میتوان از خیلی ها متمایز شد ولی باید حواسمان باشد به این تمایز راحت قانع نشویم و سعی کنیم پیشرفت و رشد رو چنان ادامه دهیم که از زندگی خودمان فراتر بریم و به جامعه هم کمک کنیم .

پاسخی بگذارید